13.6.2018 - 9.A v Krkonoších

Letošní školní rok byl pro třídu 9. B posledním, kdy jsme se vydali společně na školní výlet, tentokrát na čtyři dny do Krkonoš.

Odjezd byl již v brzkých ranních hodinách vlakem a autobusem do Špindlerova Mlýna, cesta byla plná výluk a my jsme přestupovali 6 x. Pak už nás čekalo 12 km dlouhé stoupání na Erlebachovu boudu, která leží v nadmořské výšce 1150 m n. m. Po cestě jsme si prohlédli bunkr prvorepublikového opevnění a prošli údolím Bílého Labe s mnoha vodopády. Druhý den jsme po snídani vyrazili na nejvyšší vrchol České republiky Sněžku, túra byla dlouhá 23 km. Zprvu vedla po hřebeni Krkonoš, zpět jsme se vraceli přes Luční boudu a podél toku Labe. Na Sněžku vyšli všichni a večer jsme byli pořádně unavení. A to nás čekal třetí den – túra dlouhá 22 km k prameni Labe. Viděli jsme Sněžné jámy, rozmanité skalní útvary, jezera v sousedním Polsku. Přes Labskou, Martinovu boudu a Ptačí kameny jsme se vraceli večer domů. Někteří měli už z předešlého dne nohy plné puchýřů a spálenou kůži od slunce, ale čekala nás výborná večeře – kuřecí steak s hranolky. Jak pro koho, na učitelky nezbylo maso! Večer jsme šli hrát bowling. Poslední den jsme se regenerovali ve wellness centru. Návrat domů byl po deváté hodině večer, opět nás trochu potrápily vlaky.

Během celého výletu nám přálo počasí, někdy až moc. V nohách máme přes 60 km a především spoustu krásných vzpomínek na náš poslední výlet.

Chtěla bych poděkovat paní učitelce Renatě Králíkové, že s námi po tři roky absolvovala výlety do hor. Také jsem pyšná na své žáky, kteří našli peněženku s doklady a vrátili na recepci, odměnou jim bylo poděkování a peněžní dar od majitele. Na výletě byla skvělá parta, kde platilo jeden za všechny a všichni za jednoho. Už teď mi je smutno, že tentokrát to bylo naposledy….

Gabriela Kadlecová