29.6.2018 - Cyklovýlet

V pátek 22.6. se uskutečnil cyklovýlet pro vybrané žáky 6. – 9. ročníků. Výletu se zúčastnilo 18 žáků. Sraz účastníků byl 7.45 u rybníka v Říčanech, kde proběhla kontrola kol a cyklistického vybavení. Trasa výletu vedla z Říčan směr Říčky, Domašov, Lesní Hluboké, Radoškov, dále pak po proudu Bílého potoka do Braníškova a Heroltic. Odtud jsme pokračovali do Veverské Bítýšky, Hvozdce a zpět do Říčan, kde byla akce v 16.30 ukončena. Celková délka trasy byla asi 50 km. V průběhu výletu byly dvě komplikace, které způsobily téměř dvouhodinové zpoždění. Matěj Zeman musel zůstat u babičky na Javůrku, protože nezvládal tempo skupiny. Dalším problémem byla ulomená přehazovačka Pavla Stokláska, který nemohl dále pokračovat a museli jsme zajistit a počkat na jeho odvoz z Braníškova. Dále už výlet probíhal bez komplikací, obědová přestávka byla v Pejškovském žlebě, kde jsme si opekli špekáčky. Další zastávka byla ve Veverské Bítýšce, kde si žáci mohli dát malé občerstvení. Pak už jsme pokračovali do Říčan, kde bylo ukončení akce. Všichni žáci výlet zvádli bez problémů a podali dobrý sportovní výkon.