11.10.2017 - Dýně

Naše základní škola je zapojena do projektu Evropské unie Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti. V rámci projektu učitelé naplánovali pro žáky napříč ročníky aktivity, ve kterých využívají plodiny vypěstované na školním pozemku.

Na jaře žáci 6. A zaseli semínka dýní a po prázdninách je čekala úroda. Plody využila celá škola. Děti ve školní družině vyřezávaly dýňáky, školní okna zdobí okrasné dýně a z dýní hokaidou jsme uvařili polévku. Ochutnal každý. A co náš recept?

Na trošce oleje osmažíme cibuli, přidáme na kostičky nakrájenou dýni a brambory. Osolíme a vaříme doměkka. Přidáme mléko a smetanu a dohladka rozmixujeme. Podáváme s opečenou houskou.

Naším cílem bylo dětem ukázat, že pěstování vlastní zeleniny má smysl. Plodiny lze využít různými způsoby. A co si sám vypěstuješ, chutná nejlépe!

Mgr. Gabriela Kadlecová a Mgr. Martina Zmeškalová