22.12.2017 - Fauna Moravy, Kouzelný svět počítačových her

V předvánočním čase navštívili žáci 7. ročníků expozici Fauna Moravy v Biskupském dvoře v Brně. Expozice představuje zástupce obratlovců žijících na území Moravy. Jednotlivé druhy jsou prezentovány v biologických skupinách ve svém přirozeném prostředí – biotopu. Oživením expozice jsou tři velká sladkovodní akvária s druhy ryb, které obývají naše toky a vodní nádrže. Součástí prohlídky byl poutavý výklad zoologa pana Černého.

Po té jsme se vydali na Špilberk, kde jsme navštívili novou výstavu Kouzelný svět počítačových her. Výstava představuje práci českých počítačových studií Amanita Design, Paperash a Hangonit, několikrát oceněných na prestižní soutěži Česká hra roku. Hry si mohli žáci také vyzkoušet.

Mgr. Gabriela Kadlecová, Mgr. Markéta Brychtová