Krabičkování ve výtvarné dílně

V pořadí již čtvrtá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi 1. stupně proběhla v pátek 25. 11. 2016. Jako obvykle byl o akci velký zájem a kapacita byla rychle naplněna.

Zvolili jsme opět tvorbu s papírem, nenáročnou na talent či zručnost. Byla však potřeba dávka trpělivosti a pečlivosti.

Technikou razítek postupně vznikala vánoční přání, kterým dozdobení papírovými výseky a glitrovými lepidly dodalo na originalitě. Dalším výrobkem se staly krabičky z vysokogramážních grafických papírů. Použití šablonek všeho druhu umožnilo vytvoření netradičních tvarů, ale vyzkoušeli jsme i tvorbu zajímavého tvaru pouze pomocí pravítka a tužky. Práce zaujala natolik, že si někteří zakoupili papíry i k domácímu tvoření.

Soustředění a úsměvy na fotkách ukazují, že zavládla příjemná pracovní atmosféra. Velice hezká byla spolupráce dětí a dospělých, věřím, že si společné odpoledne užili. Papírové tvoření se všem povedlo a určitě poslouží o blížících se Vánocích.

Příští výtvarná dílna bude vyhlášena v lednu, proběhne v únoru. Už víme, že jsou všichni opravdu šikovní, zkusíme tedy něco malinko náročnějšího. Budeme z dřevěných výřezů vyrábět jarní domečky k zavěšení na dveře nebo stěnu. Někteří stálí návštěvníci dílen si pro jistotu vyzvedli přihlášky už nyní, aby si tak svou účast pojistili.

Irena Matušková