1. Pomůcky pro šk. rok 2019/20

  13.8.2019 vložil/a Irena Matušková

  Seznam sešitů i dalších pomůcek potřebných pro nadcházející šk. rok naleznete ZDE

 2. Sdělení o prázdninovém provozu Základní školy a Mateřské školy, Ostrovačice, okres Brno – venkov, příspěvková organizace

  28.6.2019 vložil/a Irena Matušková

  Sdělujeme, že o letních prázdninách bude zajištěn provoz školy vždy ve středu v době od 9:00 do 12:00 hodin, kdy bude na pracovišti přítomen někdo z vedení školy. Ostatní schůzky a jednání lze sjednat s jednotlivými zaměstnanci školy vždy po telefonické dohodě.

  Mgr. Milada Zálešáková, ředitelka školy

 3. ZOO Lešná

  26.6.2019 vložil/a Irena Matušková

        

  Ve středu 5.6.2019 jsme se se žáky 1. až 5.třídy vydali na výlet do Lešné. Vyrazili jsme brzy ráno v 7 hodin, abychom přijeli včas, kdyby náhodou došlo ke zdržení na dálnici. Cesta tam i zpět naštěstí proběhla bez komplikací.

  V zoo jsme se rozdělili na dvě skupiny, každá skupina procházela celou trasu samostatně .  Nejdříve jsme navštívili tamější zámek z 19.století, který kdysi vlastnil rod Seilernů. Děti od počátku nadchl objednaný program Zámecká šifra. V každé místnosti hledaly indicie, podle kterých vyplňovaly řádky v křížovce. Na závěr se všem podařilo vyluštit celou tajenku. Číst dál…

 4. Bubny na 1. stupni

  vložil/a Irena Matušková

        

  V pátek 14.6. do sokolovny v Ostrovačicích přijela paní Beata Boháčová s programem muzikoterapie. Přivezla s sebou spoustu etnických nástrojů . Žáci si vyzkoušeli bubnovat ve společném rytmu na africké džembe, pak si vybrali  různá chrastidla a vyzkoušeli si jejich zvuk. Číst dál…

 5. Helenčina zahrada

  vložil/a Irena Matušková

        

  Naše školní zahrada dostala jméno Helenčina. Je tak vzpomínkou na Helenku z Mrštíkovy Pohádky máje, jejíž děj je umístěn právě do Ostrovačic.

  Byla založena aktivní prací žáků. Její součástí je bylinková spirála, vyvýšené záhony, sluneční past, hmyzí domečky, ptačí budky a úkryt pro netopýra.

  Helenčina zahrádka není jen místem pro práci žáků v rámci pracovních činností. Je využita i k výuce jiných předmětů. Skrývá možnosti i pro hodiny matematiky, fyziky a chemie. Bylinky, které se zde pěstují, využívá školní kuchyně.

  A v letošním školním roce bylo naše úsilí odměněno. Helenčina zahrada získala certifikát k zahradní plaketě a byla vyznačena na mapě přírodních zahrad České republiky.

  Mgr. Gabriela Kadlecová

 6. Kroužky anglického jazyka pro 1.-6- ročník

  vložil/a Irena Matušková
  Začátek v týdnu od 16. 9. 2019
  Prihlášky a bližší informace: Ing. Marína Horemužová, mhuckova@yahoo.com, 776 160 411
  Možnost individuálních lekcí 1.- 9. ročník. 
 7. Obědy v září 2019

  21.6.2019 vložil/a Irena Matušková

  Provoz školní jídelny bude zajištěn od 3. 9. 2019 a je nutné dítě k odběru obědů přihlásit nejpozději do 23. 8. 2019 prostřednictvím chráněné databáze nebo emailem.

  Pokud rodiče žáků 1. – 5. třídy, kteří chtějí, aby jejich dítě mělo nárok na oběd již v pondělí 2. 9. 2019, musí dítě přihlásit k odběru obědů nejpozději do 23. 8. 2019 na telefonním čísle 546 427 328 ( každou středu 9:oo – 12:oo hod.). Na pozdější přihlášení nebude brán zřetel.

 8. Chroustovské údolí

  18.6.2019 vložil/a Irena Matušková

     

  Začátkem června žáci 6. B absolvovali terénní cvičení v Chroustovském údolí. Dozvěděli se něco o geologii, určovali pomocí klíčů živočichy a rostliny. Během cesty lesem si zahráli hry na stmelení kolektivu – klíště, štafetové pexeso, na vraha, které připravila paní psycholožka Šnajderová.
  Při zpáteční cestě jsme navštívili statek v Rosicích, kde pro žáky nachystala paní Přibylová ukázku výcviku psů. Prohlédli jsme si celý statek – koně, krávy, drůbež, kozy, nejvíce zaujala koťátka. Paní Přibylové velmi děkujeme.

  Mgr. Gabriela Kadlecová

 9. Výlet 6.B

  vložil/a Irena Matušková

     

  Výlet 6.B byl zaměřen na turistiku. Autobus nás zavezl do Biskoupek. Nejdříve jsme se zastavili u pamětní desky Vítězslava Nezvala. Známý básník, humanista a národní umělec se v roce 1900 v biskoupské škole narodil. Naše cesta vedla přes Biskoupský kopec, kde každé jaro kvetou chráněné koniklece. Od řeky Jihlavy nás čekalo prudké stoupání ke zřícenině hradu. Číst dál…

 10. Příměstský tábor

  14.6.2019 vložil/a Irena Matušková

  Základní škola a Mateřská škola, Ostrovačice, okres Brno – venkov,

  pořádá pro děti a žáky příměstský tábor v době od 19. do 23. srpna 2018 v rámci své doplňkové činnosti.

  Jedná se tedy o 5 pracovních dní, provoz denně v době od 7:30 do 14:30 hod.

  Děti/žáky je nutno dovézt ve stanovenou dobu, a to z důvodu probíhajícího programu. Též je nutné dodržet dobu odchodů dětí domů.

  Děti/žáci budou mít zajištěnu stravu, a to přesnídávku, oběd a svačinu.

  Nejnižší počet dětí/žáků, aby byl příměstský tábor zrealizován, je 12.

  Cena: 1650 Kč, včetně jídla.

  Přihlášky je nutno podat nejpozději do 21. 6. 2018.

  Příměstský tábor – přihláška