29.1.2018 - Turistický kroužek v údolí Bílého potoka

vložil/a Irena Matušková

      

Turistický kroužek absolvoval v sobotu 20. ledna 18 km dlouhou túru údolím Bílého potoka a výstup na skalní výčnělek Pecen. Trasa vedla z Javůrku na Šmelcovnu, dále po modré turistické značce podél Bílého potoka. Krajina pokrytá sněhem nám dala možnost pozorovat stopy zvířat. Určili jsme stopu prasat, srnek, které jsme v dálce spatřili. Také jsme našli ohryzy šišek od veverek, dutiny v stromech napadených kůrovcem, kde hledal potravu nějaký šplhavec. Na cestě jsme překonali šest brodů, byl to adrenalinový zážitek, protože klády byly pod sněhem a velmi kluzké. Na oplátku jsme se cítili jako průzkumníci, protože před námi tady nikdo nebyl, ve sněhu nebyla žádná lidská stopa. V blízkosti skal jsme našli zbytky stavení, kde se dříve zpracovávalo železo, místu se říká hamr. Na vrcholu Pecnu jsme posvačili, strhla se i sněhová bitva. Pak nás už čekala dlouhá cesta do kopce zpět do Domašova.

Mgr. Gabriela Kadlecová