3.1.2019 - Včelí bzučení na 1. stupni

vložil/a Irena Matušková

      

V pondělí 17. 12. byli žáci proběhl na na 1. stupni velmi zajímavý výukový program s názvem „Včelí bzučení“.  Do školy přijeli pracovníci rodinného včelařství  paní Maláškové  z Kuřimi. S sebou přivezli pozorovací prosklený  úl, dřevěný úl, včelařské pomůcky  a  předvedli  dětem videoprojekci  zrození včely, život včely, užitečnost včel a krásné fotografie včel a jejich anatomie. Děti se dověděly  mnoho včelích tajemství od výživy včelích miminek , včelí práce od uklízečky  až po létavku, odhalily tajemství propolisu i  tvorby a „výroby“ včelího vosku. 

Program byl poučný a poutavý, děti byly celou dobu pozorné největší úspěch samozřejmě měly názorné ukázky a možnost si některé věci vyzkoušet. Na závěr všichni dostali malý přívěšek ve tvaru včelího plátu s včeličkou.

Mgr. Irena Matušková