9.4.2019 - Zahrada, která nás učí

Budeme poznávat svět matematiky, procvičovat fyzikální veličiny, pozorovat organismy žijící na školní zahradě.

Kde: ZŠ a MŠ Ostrovačice, Ríšova 43, Ostrovačice 664 81

Kdy:  7. 5. 2019, od 10. 00 do 12.45 hodin

Co se bude dít: Zažijete dvě otevřené hodiny. Žáci 6. ročníku budou rozděleni do skupin. Na školním pozemku budou připravena stanoviště s úkoly.

Co se mají během akce žáci naučit?

Teoretické znalosti aplikovat v praxi – fyzika: určování hmotnosti a objemu zeleniny a ovoce, výpočet průměru, převody fyzikálních jednotek – matematika: výpočet obsahu obdélníku, objemu kvádru, určení stáří stromu – přírodopis: určování živočichů podle klíčů, práce s lupou

Aktivně spolupracovat v týmu

Co jsme pro akci zatím udělali?

Naším společným cílem v projektu Mistři bylo přesunout část výuky ven – na školní zahradu. Průběžně jsme zkoušeli různé aktivity, které našly pozitivní ohlas u žáků.

Sledujte a dejte nám zpětnou vazbu na toto:

Jak se nám podařilo propojit různé předměty a rozvíjet mezipředmětové vztahy? Byli žáci aktivní a fungovala spolupráce?

Interní mentorka:

Mgr. Gabriela Kadlecová, gabriela.kadlecova@zsostrovacice.cz
V případě zájmu kontaktujte přímo Gabrielu Kadlecovou.