12.12.2019 - Fauna Moravy, Jak šlo řemeslo Brnem

vložil/a Renata Záhorská

V předvánočním čase navštívili žáci 7. ročníku expozici Fauna Moravy v Biskupském dvoře v Brně. Expozice představuje zástupce obratlovců žijících na území Moravy. Jednotlivé druhy jsou prezentovány v biologických skupinách ve svém přirozeném prostředí – biotopu. Oživením expozice jsou tři velká sladkovodní akvária s druhy ryb, které obývají naše toky a vodní nádrže. Součástí prohlídky byl poutavý výklad zoologa pana Černého.

Po té jsme se vydali na Špilberk, kde jsme navštívili výstavu Jak šlo řemeslo Brnem. Žáci rozpoznávali druhy řemesla, vysvětlili význam cechů a princip fungování manufaktur, to vše na konkrétních příkladech z dějin města Brna. Součástí výstavy byly i vánoční dílničky, kde si vyrobili přání, ozdobu na stromeček a brož z plstěné vlny.

Mgr. Gabriela Kadlecová, Mgr. Martina Zmeškalová