Coolinaření se Zdravou pětkou

Žáci prvního stupně měli možnost přihlásit se do celostátní soutěže Coolinaření se Zdravou 5.

Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny. Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Hodnota pokrmu pro 4 osoby by se měla pohybovat kolem 100 korun. Soutěžící mají za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost.

Mnozí se zalekli podmínek, takže nakonec se dohodly pouze dva statečné týmy. Svačinky si soutěžící zkusili připravit doma, ve škole pak vše zvládli zcela samostatně.

Tým Zvířátka (Ellenka Hájková, Terezka Paurová a Kristýnka Indrová) z 1. třídy připravil z toustového chleba, domácí nutely a banánů sovu, medvídka a rybu. Radost chtěly dívky udělat mamince, tatínkovi a babičce a svačinku jim předaly s poděkováním za to, jak se o ně starají. Z hrušky a hroznů vytvořili i ježka pro paní učitelku. Byl krásný a veliký, takže jsme si na něm pochutnali všichni.

Tým Kuchtíci ze dvou ročníků (Natálka Indrová, Terezka Hanáková a Davídek Chytka) vsadil na svačinku čistě ovocnou. Na své originální dílo s názvem Jízda po pláži použili mandarinky, banány, kiwi a jahody. Obdarovali své třídní učitelky. Ty byly samozřejmě nejen potěšené, ale taky nesmírně překvapené, protože to děti do poslední chvíle tajily.

Všichni účastníci zaslouží obrovskou pochvalu za to, že se na soutěž zodpovědně připravili, veškeré potřeby si donesli a krásně spolupracovali. Vyzdvihla bych i to, že nezapomněli ani na hygienu při práci a na závěr po sobě vše důkladně ukildili a umyli.

Možná se do příštího roku inspirují i ostatní.

Mgr. Irena Matušková