Dějepisný kroužek v době ledové

Ve středu 16. 11. jsme se v dějepisném kroužku ocitli mezi obrovskými zvířaty v době ledové. Zajeli jsme si totiž do Brna do Králova Pole na výstavu Giganti-doba ledová.

Na výstavě jsme mohli spatřit dvacet zvířat, která žila v pravěku v době ledové. Všechna zvířata byla tehdy o mnoho větší, než jsou jejich dnešní příbuzní. Před chladem, mrazem a dlouhými zimami je chránila silná vrstva tuku nebo dlouhá a hustá srst. Zvířata na výstavě jsou vyrobena ve své původní velikosti. Výstava tak dává jedinečnou možnost podívat se na vyhynulá zvířata zblízka.

Modely jsou společným výtvorem skupiny sochařů a paleontologů. Vyrobeny jsou z ocelových konstrukcí, polystyrenu a modelovací hmoty. Některé jsou dokonce pokryté zvěřinovou kůží jejich dnešních příbuzných.

K nejmohutnějším patřil asi mamut a pozemní lenochod, potkat bychom ale nechtěli ani skutečného gigantopitéka či srstnatého nosorožce. Ani pásovec či velebobr by nepatřili k domácím mazlíčkům. Výstava byla velice zajímavá a poučná. Jedná se o výstavu putovní, v Brně ji můžete navštívit ještě do 15.1. 2017.

Mgr. Zdeňka Müllerová