Výstava Retro v Praze

Každoročně v dějepisném kroužku na konci školního roku navštěvujeme Prahu a tam, kromě prohlídky pamětihodností, zavítáme na nějakou zajímavou výstavu. Letos to byla 23.5. výstava v Národním muzeu nazvaná Retro, od korzetu k džínsům. Tradičně nás do Prahy odvezl autobus společnosti RegioJet a užili jsme si jeho pohodlí a servisu.

V Praze nás nejdříve čekala téměř tříhodinová návštěva výstavy v nové budově Národního muzea, kde nás slečna průvodkyně zasvětila do dějin módy a životního stylu od 19. století do 80. let 20. století.Kromě modelů šatů jsme si mohli v interaktivní části výstavy prohlédnout a vyzkoušet hračky a věci denní potřeby, které nechyběly v žádné domácnosti našich rodičů nebo prarodičů.

Z výstavy se nám moc nechtělo, kdyby nás netlačil čas. V plánu totiž byla ještě prohlídka Václavského náměstí, Staroměstského náměstí, pak přes Karlův most na lanovku na Petřín, kde jsme vyšplhali na Petřínskou rozhlednu, odkud se před námi rozprostřel nádherný pohled na Prahu. Byl sice krásný den, ale slibované Alpy ani Krkonoše jsme v dálce nespatřili. Poté následovala cesta ke Hradu a po Zámeckých schodech na metro a zpět na autobusové nádraží Florenc a cesta domů. Výlet se všem moc líbil.

Mgr. Zdeňka Müllerová