ZOO Lešná

Ve středu 5.6.2019 jsme se se žáky 1. až 5.třídy vydali na výlet do Lešné. Vyrazili jsme brzy ráno v 7 hodin, abychom přijeli včas, kdyby náhodou došlo ke zdržení na dálnici. Cesta tam i zpět naštěstí proběhla bez komplikací.

V zoo jsme se rozdělili na dvě skupiny, každá skupina procházela celou trasu samostatně .  Nejdříve jsme navštívili tamější zámek z 19.století, který kdysi vlastnil rod Seilernů. Děti od počátku nadchl objednaný program Zámecká šifra. V každé místnosti hledaly indicie, podle kterých vyplňovaly řádky v křížovce. Na závěr se všem podařilo vyluštit celou tajenku.

Poté jsme se posilnili dobrou svačinkou a nedočkavě se vydali na procházku celou zahradou. Ta je rozdělena do částí podle kontinentů, ze kterých zvířata pocházejí. Děti si pochvalovaly pavilon s rejnoky, mohli se jich dotýkat a hladit je. Ti ochotně připluli, zvlášť když dostali zakoupenou pochoutku. Ve výbězích jsme obdivovali žirafy, zebry a slony, rozveselily nás panáčkující surikaty a pak jsme se snažili probudit ospalé lvy.

Postupně jsme přešli z africké části zoo do asijské. Všichni se velmi těšili na červené pandy. Ukázala se nám však pouze jedna a vylezla vysoko na strom. Přesto se děti od ní nemohly odtrhnout.

V australské části zoo jsme tiše prošli ohradou mezi klokany, ti se ovšem od nás nenechali vyrušit.

Viděli jsme ještě spoustu dalších zvířátek. Postupně se dostavila únava z tepla a z dlouhé trasy. Usadili jsme se tedy ke stolům v zahradní restauraci a s chutí jsme  poobědvali a zchladili se  dobrou zmrzlinou. Na závěr jsme navštívili skleník se vzrostlými tropickými rostlinami a poletujícími ptáky a pak jsme si pohráli s lachtany.

Celý den nás provázelo teplé letní počasí a  modré nebe téměř bez mráčku. Nikdo nečekal, že na závěr se ozve zahřmění a s ním přijde i bouřka.  Nezbylo nám nic jiného než se rychle stáhnout pod přístřešky a nasadit pláštěnky. Některé děti vběhly do obchůdku a  s velkou radostí nakupovaly suvenýry, jiní počítaly blesky na obloze. Dá se říct, že i tu bouřku si všichni užili.

Po bouřce už nastal čas odjezdu. Rozloučili jsme se se zvířátky a cestou domů jsme si povídali o všech prožitcích a dojmech z celého výletu.