18.6.2019 - Výlet 6.B

vložil/a Irena Matušková

   

Výlet 6.B byl zaměřen na turistiku. Autobus nás zavezl do Biskoupek. Nejdříve jsme se zastavili u pamětní desky Vítězslava Nezvala. Známý básník, humanista a národní umělec se v roce 1900 v biskoupské škole narodil. Naše cesta vedla přes Biskoupský kopec, kde každé jaro kvetou chráněné koniklece. Od řeky Jihlavy nás čekalo prudké stoupání ke zřícenině hradu. Templštýn založili rytíři z řádu templářů v 13. století. Po dřevěných schodech jsme vyšplhali až na hradby, naskytl se nám krásný pohled na zříceninu i okolní skaliska. A to se už přiblížil čas oběda, rozdělali jsme oheň a opekli špekáčky. S plnými žaludky jsme se vraceli dolů k řece, kde jsme hráli hry a brouzdali bosýma nohama ve vodě. Ale jen do té doby, než Sabina spatřila hada, byla to užovka. V tu ráno byli všichni z vody venku! Po úzké lávce přes řeku jsme došli až do Dolních Biskoupek. Následovala návštěva zoo koutku Čarodějnický dvůr, chovají zde papoušky, želvy, surikaty, klokany a mnoho dalších zvířat. Na závěr výletu nás čekalo osvěžení v bazénu v Nové Vsi, po docela horkém dni to byla ta pravá tečka výletu.

Mgr. Gabriela Kadlecová, Mgr. Jiří Černý